Wakacje w Gąskach 2018

Turyści decydujący się na wczasy w Gąskach witani są szeroką, piaszczystą i przede wszystkim czystą plażą, która wprost zachęca do zażywania kąpieli wodnych oraz słonecznych. To idealne miejsce na długie, rodzinne spacery. Kto wie, może podczas jednego z nich natrafią Państwo na prawdziwy bursztyn, który będzie wspaniałą pamiątką z wakacji w Gąskach?

Atrakcje turystyczne!

Rodzinne wakacje nad polskim morzem mogą być udane nawet wówczas, gdy pogoda nie sprzyja plażowaniu. Wtedy pozostaje na chwilę opuścić nasz komfortowy domek i wybrać się na wycieczkę: Gąski i ich bliskie okolice kryją w sobie wiele niespodzianek, które warto odkryć. Duży wybór zróżnicowanych atrakcji nie pozwoli się nudzić ani dorosłym, ani najmłodszym turystom.

Nie przegap latarni!

Świetnym rozwiązaniem dla aktywnych wczasowiczów są przebiegające tędy znakowane, turystyczne szlaki piesze i rowerowe: Szlak Nadmorski, EV10 Szlak Wokół Bałtyku i Szlak Rowerowy Pałacowy.

Do Gąsek warto wybrać się więc nie tylko na wypoczynek, ale także po zdrowie, ponieważ u podnóża latarni odkryto pokłady leczniczej glinki zielonej.

Okolica sprzyja spacerom i wycieczkom turystycznym

W województwie zachodniopomorskim, nieopodal Gąsek, leży wiele atrakcyjnych turystycznie miejscowości, które warto odwiedzić. Proponujemy:

  • Sarbinowo – neogotycki kościół wybudowany w II połowie XIX wieku oraz idealne dla najmłodszych minizoo,
  • Mielno i Unieście – pomnik morsa i jelenia, park linowy oraz jezioro Jamno z przystanią żeglarską i Klubem Morskim „Tramp”. W sezonie wyrusza stąd w rejs po jeziorze stateczek wycieczkowy „Mila”,
  • Rusowo – park podworski z ośmioma pomnikami przyrody,
  • Bagicz – lotnisko turystyczno-rekreacyjne oferujące loty widokowe samolotem oraz motolotnią,
  • Ustronie Morskie – liczne ośrodki uzdrowiskowe,
  • Kołobrzeg – latarnia morska, ratusz w centrum miasta i Muzeum Oręża Polskiego z największą kolekcją militariów na Pomorzu,
  • Zieleniewo niedaleko Kołobrzegu – Western City i wioska indiańska.
Wesoła Gąska

Latarnia morska w Gąskach

Gąski Wczasy

Jezioro Jamno z przystanią żeglarską

Wczasy Gąski

Kościół neogotycki w Sarbinowie

Wakacje Gąski

Ogrody Hortulus Dobrzyca